23.01.23 – 27.01.23 у дистанційному форматі пройшли виховні заходи, присвячені Дню пам’яті жертв Голокосту та Дню пам’яті Героїв Крут.
Протягом тижня класні керівники 1 - 11 класів провели виховні години за темами: «Голокост – вічний урок людству», «Квіти у полі, там де Крути..», «Гірка пам’ять Голокосту», «Дзвони народної пам’яті Героїв Крут». Під час заходів учителі обговорили з учнями події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомили школярів із історичними документами, що стосуються подій під Крутами, Голокосту, переглянули документальні фільми, онлайн відвідали музеї, розглянули світлини з зображеннями пам’ятників, меморіальних центрів, які увіковічують трагічні події років Другої світової війни, масові знищення людей в концтаборах, загинувших героїв у бою під Крутами. Учні декламували вірші, розповідали біографію найвідоміших діячів культури і духовенства, що захищали свій народ, старшокласники висловили свої думки з приводу трагічних подій, учні та вчителі хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих жертв Голокосту, і героїв що відстоювали свободу в бою під Крутами.
26.11.22 учні школи, батьки, вчителі доєдналися до загальнонаціонально-міжнародної акції «Cвічка пам’яті».
Традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки.
У цей день усі учасники акції нашої школи запалили свічки та поставили їх на підвіконня у своїх домівках, як знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників, євреїв і ромів, які мали сміливість висловлювати свою думку, за що й постраждали під час Голокосту.
Протягом тижня для учнів середньої та старшої ланки пройшли тематичні уроки історії України «Герої Крут не вмирають», «Голокост – пам’ять навіки». Учителі історії розповіли школярам що дуже важливо зберігати у пам’яті страшні події Голокосту – геноциду євреїв, здійсненого нацистами гітлерівської Германії у роки Другої світової війни, і героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української держави на станції Крути 29 січня 1918 року. Учні переглянули мультимедійні презентації та документальні відеофрагменти, поділилися своїми враженнями та думками, розповіли вірші та приготували доповіді про обставини зазначеного періоду в історії, про причини та наслідки бою під Крутами та Голокосту, значення цих подій для історії української державності, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Учитель історії Кушнарьова М.В., разом з учнями 8 - А класу записали відео-колаж «Ми пам’ятаємо».
Учитель курсу «Захист України» Аксьонов О.С., провів для учнів 10 – 11 класів тематичні уроки «Пам’яті Героїв Крут». Під час уроків школярі пригадали минулі та сучасні події, розглянули з інфографіку, присвячену бою під Крутами від Українського інституту національної пам’яті, спеціалізовані видання, ознайомилися зі спогадами учасників бою, історичними статтями, зразками поетичної, піснярської та художньої творчості, відповідали на запитання учителя, переглянули відеоролик «Крути. 100 років битви», вшанували пам’ять усіх загиблих хвилиною мовчання.
27.01.23 для учнів 9 – А, 9 – Б класів пройшли уроки мужності «Пам’ятаємо. Голокост», «Герої Крут. Героїзм. Подвиг. Мужність», присвячені Дню пам’яті жертв Голокосту та Дню героїв Крут. Під час заходу школярі розповіли вірші, переглянули відеоролики «Міжнародний день пам’яті Голокосту», «Меморіальний центр Голокосту», «Крути. 1918», «День пам’яті героїв Крут», які нагадали старшокласникам про те, що треба пам’ятати свою історію і не забувати вшановувати пам’ять усіх загиблих, внаслідок жорстких подій тих років. Учні – асистенти учителя, запросили своїх однокласників до віртуальної екскурсії найвідомішими пам’ятниками, меморіальними центрами, які присвячені подіям Голокосту, подвигу Героїв Крут. Екскурсія супроводжувалася розповіддю про історію їх виникнення, головних постатей. Під час уроку мужності школярі згадали найвідоміших діячів культури і представників духовенства, які стали на захист свого народу. Наприкінці заходу, за допомогою меморіалу «Бабин Яр», який є символом пам’яті Голокосту та герба, що присвячений Героям Крут, учні висловили свої думки, щодо трагічних подій, назвали факти, які їх найбільше вразили, та хвилиною мовчання і запаленням свічок пам’яті, вшанували усіх жертв і героїв.
Comments