07.11.22 – 11.11.22 у дистанційному форматі були проведені заходи, присвячені Дню української писемності та мови.
Протягом тижня класні керівники 1-11 класів провели для учнів виховні години «Мова наша солов’їна», «Історія виникнення української писемності і мови», «Незалежне вільне слово», «З мовою в серці». Учителі разом із дітьми створили «Хмаринки слів», з’ясували хто такі Кирило і Мефодій, Нестор Літописець, дізналися в якому столітті виникла слов’янська азбука. Під час годин спілкування учні продекламували вірші, переглянули презентації і відеоролики про становлення і розвиток української мови, добірки висловлювань видатних українських діячів про рідну мову, твори і портрети видатних українських письменників і діячів, намалювали малюнки, виконали вправи «Мовознавці», «Браві українці», склали ребуси, відгадали загадки взяли участь у вікторинах, створили фотоколажі, відеопроєкти: «Люби, шануй, вивчай рідну мову» (11–Б клас); «Мова – ДНК народу (6–А клас).
Кеся Л.М. підготувала для учнів 6–У класу цікаві випробування. Під час ділової гри «Мова – серце народу», учні поринули в різноманітний світ української мови та писемності. Послухали розповіді однокласників-дослідників щодо значення слів зі сучасного українського сленгу, інших «модних» висловлювань, зіграли в інтелектуальну гру за 4 етапами, прослухали відеовірші від учнів, які зараз знаходяться за межами нашої країни. Під час рефлексії учні відповідали на питання «За що я люблю рідну мову?» та «Яке твоє улюблене українське слово?». Ділова гра показала, що учні 6 – У класу знаються на рідній мові, вміло розмовляють, відповідають на питання, відкриті для нових знань та випробувань. Зі святом!
09.11.22 для учнів 9 - х класів відбувся батл «Битва поколінь».
На цьому заході зібрались знавці рідної мови, позмагавшись в ерудованості, кмітливості, знань, різноманітних ідей. Команди «Юні філологи» (9–А клас) та «Мовознавці» (9–Б клас) отримали завдання 7 раундів: «Молодь в темі», «Фразеологічний бій», «Лексична пара», «Закінчи прислів’я або приказку», «Редактор», «Ребус». Юні мовознавці показали рівень власної грамотності, знання з української мови та писемності, ерудицію, навички групової роботи. Капітани команд виконали творче завдання - склали сенкан, інші учасники, в цей час за допомогою дошки Джамборд, висловили думки щодо значення рідної мови для них – сучасної молоді. Наприкінці заходу, Мураль О.Є., керівник ШМО учителів української мови та літератури, оголосила підсумок батлу: у номінації «Мудрість вдумливого споглядання» перемогла команда «Юні філологи» 9-А класу, а номінацію «Слава активним знанням» виборола команда «Мовознавці» 9–Б класу.
Бережіть свою рідну мову!
09.11.22 учні, учителі доєдналися до написання 22-го Всеукраїнського радіодиктанту Національної єдності-2022. Його транслювали на всіх платформах Суспільного. Для того, щоб надіслати свій текст диктанту на перевірку, була рівно доба, до 11:00 10 листопада. Текст радіодиктанту мав символічну для цього року назву - «Твій дім», його написала письменниця Ірина Цілик, в ефірі на Суспільному його прочитала артистка Ада Роговцева.
Протягом тижня під час тематичних уроків з української мови та літератури учні мали змогу поринути в багатющий світ краси рідної мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні в нас є.
Сазонова Н. В. провела провела інтелектуальну гру «Знавці рідної мови» для учнів 5–А, 5–Б, 6–Б класів. Діти виконали різноманітні завдання з української мови: розв’язали лінгвістичні задачі, відгадали загадки, дописали вірші.
Для учнів 6–Б та 7–В класів був оголошений конкурс малюнків, присвячений Дню української писемності та мови. Заходи, проведені упродовж тижня, були цікаві, сприяли розвитку творчої активності, відчинили перед дітьми двері у захопливий світ рідної мови. Спонукали берегти її красу та чистоту.
Comments