04.10.21 – 08.10.21 у школі було проведено Тиждень правового виховання.
Протягом тижня класні керівники провели виховні години за темами «Що таке булінг?», «Толерантність у житті людей», «Скажемо «ні» булінгу», «Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти», «Дружба замість булінгу», «Стоп булінг», «Сучасні перестороги: булінг і кібербулінг».
Під час заходів учні початкової школи переглянули відео, в якому розкривалося поняття «булінг», його структура, види, пограли в гру «Долонька добра» - написали що повинна робити дитина в ситуації цькування, зняли флеш-моб. Класні керівники наголосили на необхідності виконання правил для учнів у школі, закликали дітей не порушувати права інших, виконувати свої обов’язки.
Учні середньої ланки ознайомилися з основними статтямиКонвенції про права дитини, розіграли сценки, назвали які саме права були порушені в тій чи іншій ситуації. Старшокласники дебатували за темами «Види відповідальності», «Твої цивільні обов’язки», прийшли до висновку, що саме толерантні взаємостосунки – запорука сучасного мирного соціуму.
04.10.21 до школи завітали психологи благодійного фонду «Слов’янське серце» Стулова К.О., Ромашко Ю.М..
Спеціалісти провели для учнів середньої ланки заняття «Стоп булінг». Діти вчилися працювати в команді, розповідали про те, що їм подобається в школі, в однолітках, учителях, а щоб їм хотілося змінити. Психологи запропонували декілька ігор на співпрацю, взаємопорозуміння. Наприкінці зустрічі, діти поділилися враженнями, побажали тренерам проводити частіше такі заняття.
07.10.21 класний керівник 9–Б Сімійон Н.В. підготувала та провела для учнів свого класу ділову гру з елементами тренінгу «Що таке булінг? Протидія булінгу».
Учні виконували різні задання, працюючи в групах. Вправа «Яблуко» і казка «Скріпочка» допомогли школярам зрозуміти те, що прояви булінгу (цькування) надають шкоди внутрішньому стану людини й вона вже ніколи не стане такою, як раніше. Під час перегляду презентації учні згадали види булінгу, дізналися про зміни в законодавчих актах, які регулюють питання пов’язані з цим негативним явищем. Вправа «Ситуації» і соціальний ролик за темою ділової гри дали можливість учасникам запропонувати варіанти можливих дій «жертви», «спостерігачів» в ситуації цькування. Наприкінці заходу старшокласники написали на аркушах свої поради, поклали їх у «Скриньку небезпеки» та пообіцяли завжди ними користуватися.
Comments