Медіаграмотність - корисна навичка
- Админ
- 21 груд. 2024 р.
- Читати 2 хв

21.12.24 учні закладу освіти продовжують участь у міжнародній ініціативі "Тиждень кодування ЄС" .
Протягом листопада – грудня учителі інформатики, початкової школи, інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» продовжують працювати над розвитком цифрових навичок в учнів . Діти вчаться розпізнавати фейки, використовувати інтерактивні навчальні додатки Wordwall та Learningapps, віртуальну дошку Padlet, сервіс Genially тощо, створювати власні інформаційні продукти – фото, відео.
Під час уроків літературного читання за темою «Повторення. Фразеологізми. Ігрова вікторина» школярі 4 – Б класу відповіли на питання онлайн-вікторини, попрацювали у чаті, створили власні проєкти «Притчі. Наші ілюстрації». Медіа-навички допомогли школярам оформити віртуальний адвент-календар «Прикрашаємо різдвяний дідух», презентація якого відбулася за допомогою інтерактивної дошки.
Уроки інформатики за темами: «Алгоритмічні структури слідування, повторення та розгалуження», «Безпечна робота в інтернеті. Авторське право», «Складові частини об’єктів. Дії об’єктів», «Середовища для читання текстів», «Додавання анімаційних ефектів до об’єктів», «Програми для опрацювання даних різних типів», «Побудова і опрацювання графічних зображень в різних програмних середовищах та в інтернеті», «Комп’ютерна графіка та її особливості», «Растровий графічний редактор та його інструменти», «Об’єкти та їхні властивості. Зміна властивостей об’єктів. Дії над об’єктами», «Середовище опису й виконання алгоритмів. Типи алгоритмів. Лінійні алгоритми», «Алгоритми із повторенням. Складання алгоритмів із командами повторення», надали можливість учням 1-5 класів ознайомитися з програмами для опрацювання текстових, числових, графічних та мультимедійних файлів, створити графічні зображення в різних програмних середовищах - аватари та колажі. Діти пригадати правила безпеки в Інтернеті, правила мережевого етикету.
Під час уроків з інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» учні 5 класів захистили проєкти створені за допомогою різних комп’ютерних програм «Прості механізми», «Якщо зникне Сонці», «Один день із життя тварини», продемонстрували власні поробки, перевірили свої знання за різними темами: «Світлові явища», «Теплові явища», «Механічний рух».
Сучасні школярі повинні безпечно аналізувати й усвідомлювати інформацію, а також критично відноситись до неї, уміти правильно працювати з нею, відмежовувати корисну та зайву. Особливо це стосується дітей і підлітків, у яких ще не має життєвого досвіду, тому й далі продовжуватимемо брати участь у міжнародній ініціативі «Тиждень кодування ЄС». Фото
Comments