21.10.24 – 25.10.24 для учнів школи у дистанційному форматі були проведені виховні заходи, присвячені Дню української писемності та мови.
Протягом тижня вчителі провели виховні години, Ранкові зустрічі, вікторини за темами: «Моя рідна мова», «День української писемності та мови», «Загадкова вікторина до Дня писемності та мови», «День мови», «У світі української літератури: від Котляревського до сьогодення».
Діти прочитали уривки з творів видатних українських письменників, обговорили прочитане, поділилися враженнями і думками. Взяли участь у вікторинах зі знання української мови, фразеологізмів, прислів’їв та приказок. Старшокласники долучилися до написання есе українською мовою. Поговорили про історію української писемності та розвиток української мови.
Учні середньої ланки відправилися у віртуальну подорож по визначних місцях, пов'язаних з українською літературою та мовою. Зіграли у «Словникар», у якому треба було скласти слова з певного набору літер. Фото
25.10.24 учні та вчителі нашого закладу долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.
Тематичні уроки української мови та літератури пройшли у 5-9 класах за темами «Українська мова - мова моєї країни» , «Мова - серце України», «Мова - ДНК нації», які провели педагоги К. Дружина, Н. Сазонова, О. Гриценко.
Учителі запросили учнів до мовних квестів, у яких школярі виконали завдання, пов'язані з пошуком інформації про українську мову та літературу, розв'язали головоломки, відгадали загадки.
Різноманітні мовні ігри: «Слова з капелюха», «Знайди слово» допомогли учням перевірити власні навички, рівень володіння рідною мовою.
Вчителі розповіли дітям й про народні традиції та обряди, пов'язані з українською мовою та писемністю.
Українська мова -це невичерпне джерело культурного та історичного
багатства нашої нації. Вивчаючи її красу та різноманітність, ми не лише зберігаємо свою культурну ідентичність, але й збагачуємо власний внутрішній світ.
Нехай цей день буде нагадуванням про те, наскільки важливо знати, любити та берегти свою мову. Кожне слово, написане чи сказане українською, несе в собі силу і значення, що зміцнюють наші коріння та культурну спадщину. Фото
Commenti