top of page

Уроки Чорнобиля


20.04.2021 – 26.04.2021 у школі були проведені виховні заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Виховні години, віртуальні подорожі «Чорнобильська трагедія», «Уроки Чорнобиля для атомної енергетики», перегляд відео та презентації «26 квітня – День Чорнобильської трагедії» для учнів 5 – 8 та 10-х класів були проведені у дистанційному форматі на платформі Google Classroom з використанням сервісу Google Meet. Учні переглянули відео та презентації про події 26 квітня 1986 року, прослухали казки про Чорнобиль, поміркували над запитанням «Чому людство пам'ятає про трагедію на ЧАЕС?», відобразили власні міркування у формі письмового роздуму, відео, малюнка. Старшокласники мали змогу ознайомитись з однією із трагічних сторінок України, вшанувати пам'ять загиблих під час катастрофи. Учителі під час оформлення дистанційних заходів використовували матеріали Google сайту «Дзвони Чорнобиля», розробленого працівниками відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:

1) головна сторінка - матеріали для учнів 3-6 класів про Чорнобильську катастрофу, за допомогою яких бажаючі можуть взяти участь в онлайн грі «Хто хоче стати мільйонером?» І рівня

2) сторінка «Уроки Чорнобиля для атомної енергетики» - матеріали для учнів 7-11 класів;

3) сторінка «Біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи – матеріали для учнів 7-11 класів;

4) «Вони собою людство заступили…» - матеріали про подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

та інформаційних, методичних матеріалів:

1. Інформаційно-аналітичні матеріали до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Міністерства довкілля та природних ресурсів України, що будуть опубліковані на офіційному порталі.

2. Рекомендації Українського інституту національної пам’яті 2021 року щодо книг і фільмів про Чорнобиль.

3. Інформаційні матеріали до річниці аварії на Чорнобильській АЕС Українського інституту національної пам’яті 2020 року, які додаються та / або можна завантажити за посиланням.

4. Сайт Донецького ОБЛІППО «Дзвони Чорнобиля».

5. Презентація «26 квітня – День Чорнобильської трагедії», розроблена у 2019 році.

6. Матеріали круглого столу «30-ті роковини Чорнобильської катастрофи» 2016 року, що містить спогади земляків – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Протягом тижня для учнів 1-4 класів були проведені бесіди, години спілкування онлайн «Тривожні дзвони Чорнобиля», «Вони собою людство заступили…».. Учні переглянули мультфільм «Атон і таємниці Атома» про трагічні події 1986 року. Учителі намагалися допомогти дітлахам зрозуміти ,що таке техногенна катастрофа, донести до свідомості учнів масштаб трагедії, наслідки впливу радіації на людину та тварин.

Класні керівники запропонували учням разом з батьками саме 26 квітня покласти квіти, як знак шани та подяки загиблим, біля пам’ятника ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи.


8 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page